Liceum Sportowe powstanie na Ursynowie

Liceum Sportowe powstanie na Ursynowie

Kilka lat Ursynowianie starają się o placówkę ponadpodstawową o profilu sportowym. Wszystko wskazuję, że moment nadejdzie i do dyspozycji uczniów będzie liceum sportowe, mieszczące się na ul. Koncertowej. Ursynowski ratusz zwrócił się z wnioskiem do prezydenta Warszawy. 

Planowane nowe liceum sportowe, ulokowane będzie jako oddzielna szkoła w jednym z budynków przy szkole podstawowej nr 303, w którym funkcjonowało gimnazjum. Rekrutacja do nowej placówki ma dotyczyć nowego roku szkolnego, obejmującego lata 2022/2023. Kolejny rok szkolny ma być połączeniem placówek, które funkcjonować będą jako zespół szkół.  Kompleks budynków, w którym aktualnie funkcjonuję szkoła podstawowa nr 303, posiada kompleksowe przygotowanie do prowadzenia kształcenia sportowego. Wyposażenie obejmuję bowiem m.in. boisko do piłki nożnej i plażowej, sale gimnastyczne i hale. Przy szkole podstawowej funkcjonuję także basen. 

Rodzice dzieci uczęszczających do sportowej szkoły podstawowej oraz dzieci, które chciały rozpocząć naukę w szkole ponadpodstawowej o profilu sportowym, apelowali o utworzenie placówki od lat. Dzieci, które chciałby kontynuować naukę, musiały szukać szkoły ponadpodstawowej w innych dzielnicach. Rozwiązanie w tak dużej dzielnicy, jaką jest Ursynów utworzenia liceum sportowego, to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby młodych mieszkańców. Ratusz po latach podjął decyzję, która usatysfakcjonuję osoby chcące rozwijać swoje sportowe pasje. Wniosek wpłynął do prezydenta Warszawy. Dotąd działania usprawiedliwiano wątpliwościami, wynikającymi w szczególności z zainteresowania oraz zorganizowania odpowiedniej kadry kształcącej.