“Wyspa Książek” w urzędzie dzielnicy Ursynów

“Wyspa Książek” w urzędzie dzielnicy Ursynów

Ursynoteka umieściła w urzędzie dzielnicy Ursynów punkt “Wyspa Książek”. Biblioteczka posiada hasło – Podaruj, pożycz, odnieś z powrotem, weź kolejną. Na mapie Ursynowa to już kolejny tego typu punkt, niosący idee bezpłatnego dzielenia się książkami. Umieszczona biblioteczka mieści się na parterze urzędu przy wejściu od strony al. KEN. 

Punkty wymiany książek pojawiały się już na Ursynowie w parkach i na osiedlowych skwerach. Projekt ma promować ideę, drugiego życia książki i bezpłatnego wymieniania się swoimi zbiorami. Trafić w miejsce mają również duplikaty, które nie są potrzebne w  bibliotece. Dyrektor Ursynoteki Mirosław Pawłowski wspomina, że umieszczone w punkcie książki będą zróżnicowane również pod kątem literatury obcojęzycznej. W ten sposób każdy będzie mógł znaleźć w wyspie książek coś dla siebie.

Miejsce wymiany książek powstało z okazji 45-lecia Ursynowa i będzie się mieścić w miejscu do końca roku lub po zmianie szyldu jeszcze dłużej. Lokalizacja w urzędzie dzielnicy biblioteczki pozwoli przede wszystkim na uniknięcie wandalizmu i uszkodzeń. Mieszczące się bowiem tego typu punkty w innych miejscach, jak np. w Parku przy Bażantarni, zostały zniszczone.  Ursynoteka myśli także, aby zabezpieczyć książki niewielkimi pieczątkami, aby odstraszyć potencjalnych złodziei. Z “wyspy książek” można korzystać w dniach i godzinach pracy urzędu dzielnicy: Poniedziałek 8-18 wtorek-piątek 8-16. Ursynoteka zachęca do skorzystania z punktu i dzielenia się dobrami, jakimi są książki.