Plantacja konopi w domu na Ursynowie

Plantacja konopi w domu na Ursynowie
Komenda Rejonowa Policji Warszawa II

Mokotowski Wydział Kryminalny zabezpieczył na ulicy Bażancia plantację konopi. Jedno z mieszkań na Ursynowie całkowicie przekształcono pod uprawę roślin konopnych i dalszego przygotowania. Trzech mężczyzn odpowiedzialnych za plantację, umieszczono w 3-miesięcznym areszcie. Postawiono im zarzuty prowadzenia uprawy konopi oraz wytwarzania środków odurzających i ich posiadania. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Trzech mężczyzn w wieku 48, 44 i 26 lat odpowiedzą za nielegalne prowadzenie uprawy konopi. Policjanci na miejscu zabezpieczyli prawie 20 kg suszu marihuany, 515 krzewów oraz 800 gramów haszyszu, gotówkę i telefony zatrzymanych. W Ursynowskim mieszkaniu mieścił się również profesjonalny sprzęt do upraw konopi w tym lampy, wiatraki, systemy nawadniania i wentylacji oraz rusztowania i sznurki przeznaczone do suszenia roślin. Zabezpieczono kosze z wysuszonymi już roślinami, popakowany w foliowe opakowania susz oraz sprasowany haszysz. W piwnicy znajdował się także agregat prądotwórczy, który pełnił funkcję częściowego zasilania oświetlenia.

Mężczyźni od pewnego czasu byli pod obserwacją policji, która wiedziała o podejrzanych regularnych odwiedzinach w miejscu ustalonej plantacji. Osoby odpowiedzialne za dbanie o rośliny zostały zatrzymane, podczas wychodzenia z posesji. Postawione zostały im zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźni odpowiedzą także za posiadanie przy sobie marihuany.

Jeden komentarz o “Plantacja konopi w domu na Ursynowie

  1. Piękna plantacja, widać że panowie znali się na ogrodnictwie i robocie. Teraz będą marnować swój talent w więzieniu.

Comments are closed.