Zakaz wstępu do Lasu Kabackiego

Zakaz wstępu do Lasu Kabackiego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie wydała zakaz wstępu do Lasu Kabackiego. Powalone oraz wiszące konary drzew, wskutek ostatnich silnych wiatrów w Warszawie, mogą zagrażać odwiedzającym las. Szacuję się, że przez wichurę zostało powalonych około tysiąca drzew. Aktualnie trwa udrażnianie ścieżek spacerowych i lasów, uprzątnięto już około 147 drzew. 

Wydany zakaz wstępu do Lasu Kabackiego przez RDOŚ w Warszawie obowiązuje od dzisiaj (18.02.2022) do odwołania, które ma nastąpić po usunięciu zagrożeń. Aktualnie trwa szacowanie strat drzewostanu oraz w miarę możliwości usuwanie zagrożeń. Jak podają w swoim komunikacie Lasy Miejskie Warszawa, trwają prace nad udrożnieniem ścieżek, udało się usunąć 147 powalonych drzew. Leśnicy starają się, aby w lesie i na ścieżkach spacerowych znów było bezpiecznie.  Skutki wichury są jednak dużo większe. Uważa się, że powalonych oraz uszkodzonych zostało ponad tysiąc drzew, najczęściej są to sosny oraz w brzozy. Największe szkody obejmują północną część Lasu Kabackiego w rejonie ulicy Trakt Leśny. Leśnicy apelowali o zaprzestanie w najbliższych dniach wycieczek do lasów, od dzisiaj obowiązuję zakaz wstępu do Lasu Kabackiego. Nieprzestrzeganie wydanego zakazu przez RDOŚ grozi grzywną, a nawet aresztem. 

Prognozy pokazują, że to jednak nie koniec nieprzyjemnej aury nad Warszawą. W sobotę mają powrócić silne wiatry. Pogoda może stać się niebezpieczna, dlatego też warto śledzić na bieżąco wydawane aletry i komunikaty. W sam czwartkowy poranek Warszawska Straż przyjęła blisko 250 zgłoszeń dotyczących skutków wichury. 

Więcej o aktualnościach z Warszawy, można przeczytać na www.wawa.pl

Jeden komentarz o “Zakaz wstępu do Lasu Kabackiego

  1. To pokazuje skale zniszczeń i siłę wiatru, jeśli drzewa w lesie są powalane jak pachołki.

Comments are closed.