Mieszkaniec Ursynowa ukradł kartę do bankomatu i płacił nią za zakupy 

Mieszkaniec Ursynowa ukradł kartę do bankomatu i płacił nią za zakupy 

49-letni mieszkaniec Ursynowa usłyszał 9 zarzutów kradzieży z włamaniem, za które grozi mu do 10 lat więzienia. Robił bowiem zakupy, używając cudzej karty płatniczej. Pokrzywdzona 34-latka w wyniku straciła ponad 230 złotych. 

W połowie września na komisariat policji zgłosiła się 34-letnia mieszkanka Ursynowa. Poinformowała o kradzieży portfela, w którym znajdowała się również karta płatnicza. O sytuacji dowiedziała się, sprawdzając historię transakcji na rachunku bankowym, z którego ktoś wykonał 5 transakcji. Odrzucenie płatności nie zniechęciło mężczyzny do dalszych prób, po jej zablokowaniu bowiem czterokrotnie próbował ponownie wykonać kolejną płatność. 

Zgłoszeniem zajęli się ursynowscy policjanci z pionu kryminalnego. Ustalenia doprowadziły do zatrzymania 49-letniego mieszkańca dzielnicy, którego umieszczono w areszcie. Sprawcy postawiono łącznie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe, do których się przyznał. 

Jak podsumowuje asp. Iwona Kijowska, za przedstawione zarzuty grozi zgodnie z kodeksem karnym kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawą aktualnie zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.  Policja przypomina, że w obecnych czasach niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie karty płatniczej.

Więcej wydarzeń z Ursynowa w zakładce Kronika Policyjna – naszursynow.pl