Nowy mural przedstawiający Krzysztofa Krawczyka

Nowy mural przedstawiający Krzysztofa Krawczyka

Na Ursynowie pojawił się nowy mural, który poświęcony jest cenionemu gitarzyście, kompozytorowi i wokaliście Krzysztofowi Krawczykowi. Obraz przedstawia portret artysty, który spogląda na blok przy ulicy Pięciolinii, w którym kiedyś mieszkał. 

Krzysztof Krawczyk był bardzo związany z Ursynowem, o czym wspominał również w swoich utworach. Słowa utworu “Witamy na Ursynowie” towarzyszą także na muralu, poświęconemu artyście. 

Jak wspomina burmistrz Ursynowa Robert Kempa, dzielnicy zależało na tym, aby podkreślić związek K. Krawczyka z Ursynowem. Tutaj bowiem, jak wielu artystów mieszkał pod koniec lat 70. Mimo tego, że ceniony muzyk wyjechał pod koniec lat 80. do Stanów Zjednoczonych, powrócił wkrótce na Ursynów. Ewa Krawczyk zapewnia także, że miało tutaj miejsce wiele ważnych wydarzeń w jego życiu m.in. ślub kościelny, chrzest syna, czy pierwszy sylwester, podczas którego nigdzie nie występował. Wspomniała także, że nowy mural bardzo się jej podoba.

Projekt na mural mieszczący się przy ulicy Barwnej 8 powstał w ramach konkursu, o którym pisaliśmy w artykule: Konkurs na kolejny mural na Ursynowie! Opracowaniem projektu zajmowała się zwycięska firma Nietak – Malowanie Artystyczne Łukasz Zasadni.