Oddział WOŚP w Szpitalu Południowym

Oddział WOŚP w Szpitalu Południowym

Oddział Neonatologii w Szpitalu Południowym, który mieści się na Ursynowie, dostał imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja Jurka Owsiaka wyposażyła go w sprzęt, który wart jest blisko 6 mln złotych. 

Pod koniec czerwca przeniesiono oddział położniczo-ginekologiczny i oddział neonatologiczny z placówki w Solcu do Szpitala Południowego, który mieści się na Ursynowie.  Od tamtego momentu przyszło na świat ponad 200 dzieci.  Wraz z mamami miały zapewnione komfortowe warunki oraz opiekę medyczną na wysokim poziomie. Jak podkreśla prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski, dzięki przekazaniu przez fundację WOŚP specjalistycznego sprzętu, oddział jest również jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Sprzęt za blisko 6 mln złotych trafił na blok porodowy, oddział położniczy oraz neonatologii. Posłuży do leczenia oraz ratowania życia noworodków, które urodziły się po 32 tygodniu ciąży. 

Nowy profesjonalny sprzęt w Szpitalu Południowym 

Jurek Owsiak przyznaje, że decyzja o zakupie sprzętu na oddział neonatologii w Szpitalu Południowym była natychmiastowa. Dokładna kwota, która została przeznaczona na ten cel to 5 958 508,08 zł. Przez fundację WOŚP przekazano 10 stanowisk intensywnej opieki, wyposażone w nowoczesny, hybrydowy inkubator. Ponadto w zależności od potrzeb małego pacjenta, może on być otwarty lub w tradycyjnej formie zamknięty. Na oddziale będą dostępne również 4 stanowiska intensywnej terapii, każdy z nich z respiratorem posiadającym logo WOŚP.

Przekazany przez fundację został także aparat służący do wentylacji nieinwazyjnej z najnowocześniejszą funkcją synchronizacji oddechu. Poszerzona możliwość diagnostyki przyłóżkowej, możliwa będzie dzięki nowym aparatom RTG, USG i NIRS. Szpital wyposażono w nowoczesne pompy infuzyjne, lampy do fototerapii oraz stanowisko resuscytacyjne dla bliźniąt. 

Ponadto rodzice, którzy będą przebywać na oddziale patologii noworodka, zyskali możliwość wygodnego “kangurowania” najmłodszych na fotelach.  

Szpital Południowy posiada 12 oddział w Polsce, który nosi imię Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To także 53 miesjce imienia WOŚP.