Pola Nadziei pomogły po raz siódmy

Pola Nadziei pomogły po raz siódmy

Mieszczące się przy ulicy Pilickiego “Pola Nadziei” zakwitły żółtymi żonkilami. Symbol zapowiedział działania w zorganizowaniu ich zebrania i przekazania w ramach wsparcia hospicjum im.św. Krzysztofa. Zaangażowani w akcję byli wolontariusze, pracownicy hospicjum oraz jak co roku, burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Żonkile, które sadzone są w celu wsparcia hospicjum, mieszczącego się przy ulicy Pilickiego zakwitły już po raz siódmy. Zwiastowały przy tym kolejną edycję projektu “Pola Nadziei” , który w ramach organizacji działań, pomagają zebrać środki wspierające miejsce. Osoby chętne na zebrane kwiaty, mogły odebrać je m.in. w urzędzie dzielnicy i w placówce hospicjum. W tym roku po przerwie czynny udział w zrywaniu wzięli uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 322, mieszczącej się przy ulicy Dembrowskiego. Uczniowie zaangażowani w akcję pomagali także w sadzeniu cebulek kwiatowych jesienią ubiegłego roku.  Dołączyli do nich rówieśnicy z klasy, którzy pochodzą z Ukrainy i pierwsze lokum znaleźli w placówce hospicjum. Wolontariuszy i rąk do pracy nie brakowało, wśród nich znaleźli się także pracownicy hospicjum im. św. Krzysztofa i jak co roku, Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Program Pola Nadziei 

Program Pola Nadziei ma na celu uwrażliwienie przede wszystkim dzieci i młodzieży na potrzeby osób cierpiących. Niesie ze sobą również szerzenie idei, jaką jest bezinteresowna pomoc. Zorganizowane działania opierają się na zaangażowaniu lokalnej społeczności w zbieranie i sadzenie cebulek żonkili. Gdy kwiaty zakwitną, zostają zebrane i rozdane osobom chcącym wesprzeć hospicjum im. św. Krzysztofa. W ubiegłym roku akcja była przeniesiona do internetu. Darczyńcy mogli nieść pomoc poprzez zakup wirtualnego żonkila, za pomocą utworzonej wirtualnej skarbonki. Osoby, które chciałyby wspomóc akcję w ten sposób, nadal mogą to zrobić.