Więcej samolotów na Ursynowem

Więcej samolotów na Ursynowem

W związku z pracami na lotnisku Chopina nad Ursynowem pojawi się więcej samolotów. Rozpoczyna się bowiem remont nawierzchni pasa startowego nr 3 na Okęciu. Samoloty będą zmieniały trasy lądowania i startu, co skutkować będzie większym hałasem nad dzielnicą.  Zakończenie remontu zaplanowano na 29 kwietnia. 

W komunikacie Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze” można przeczytać o zaplanowanych rutynowych pracach konserwacyjnych w dniach 9-29 kwietnia. Powód to pękająca nawierzchnia na drodze startowej numer 3 obsługująca loty na Piaseczno – Włochy, Bemowo i Ochota. Operacje startów i lądowań zaplanowano przenieść na tzw. “jedynkę” – kierunek Ursynów – Ursus. Dyskomfort i wzmożony hałas, mogą więc odczuwać mieszkańcy Ursynowa, Ursusa, Piastowa i Pruszkowa. Anna Dermont p.o. rzeczniczka prasowego PPL i Lotniska Chopina uspokaja, zapewniając planowanie działań w sposób jak najmniej uciążliwy. Okręcie będzie utrzymywało ciszę lotniczą i zaleci przewoźnikom procedurę ograniczającą hałas, poprzez unikanie lotu poziomego i zmniejszaniu ciągu. Wprowadzono także zakaz planowania lotów w godzinach nocnych, obowiązujący w godzinach 23.30-5.30, wykluczając operacje opóźnione i loty humanitarne. 

Lotnisko Chopina przekazuję także, że zaplanowane prace są niezbędne i mają na celu przede wszystkim utrzymanie poziomu sprawności technicznej infrastruktury lotniska. W ramach realizowanych prac na lotnisku Chopina zaplanowano wzmocnienie warstwy nawierzchni, poprzez jej frezowanie i ułożenie stalowej siatki wzmacniającej. Następnie zostanie odtworzona nawierzchnia betonowa i wykonane rokowanie poprzeczne.