Przerwa w wydawaniu darów dla uchodźców na Dereniowej 6

Przerwa w wydawaniu darów dla uchodźców na Dereniowej 6

Z powodu braków w zaopatrzeniu, punkt na ulicy Dereniowej 6 wstrzymuję wydawanie towarów dla Uchodźców z Ukrainy. Ponowne otwarcie zaplanowane jest na 12 kwietnia. 

Od 5 kwietnia żywność w punkcie na Dereniowej 6 nie będzie czasowo wydawana. Powodem są braki w zaopatrzeniu magazynu w niezbędne towary. Uchodźcy z Ukrainy będą mogli skorzystać z pomocy od wtorku 12 kwietnia. Mimo zaistniałej przerwy w punkcie nadal dyżur będzie pełniony przez wolontariuszy. Przyjmować będą artykuły żywnościowe od chcących pomóc mieszkańców. Podzielenie się żywnością będzie możliwe od poniedziałku do piątku godzinach 18.00-20.00. 

Od następnego tygodnia punkt zmienia również zasady funkcjonowania. Dary będą bowiem wydawane we wtorki i czwartki w godzinach 15.00-19.00.  Przynosić produkty będzie można cały tydzień od 18 do 20 z wyłączeniem weekendu. W soboty i niedziele żywność dostarczyć jednak można do Domu Kultury SMB Imielin w godzinach otwarcia. 

Obecnie w punktach brakuję przede wszystkim żywności, takiej jak makaron, kasze, mąka, olej, gotowe sosy w słoikach, konserwy, herbata, czekolada mleczna. Zapotrzebowanie jest także na pieluchy w rozmiarze 5 i 6. Punkt przy ulicy Dereniowej 6 dzięki pomocy mieszkańców w dostarczaniu niezbędnych produktów, jak również pracy wolontariuszy skutecznie pomaga uchodźcom z Ukrainy zaopatrzyć się w niezbędne produkty żywnościowe i artykuły chemiczne.