Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy zakłócali mszę

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy zakłócali mszę

Ursynowscy policjanci zatrzymali w piątek trzech mężczyzn. którzy zakłócili w jednym z kościołów mszę. Ich zachowanie sprawiło, że obecni wierni postanowili wyprowadzić ich na zewnątrz. Niestety to nie poskutkowało, ponieważ zamieszanie nadal trwało przez uderzanie przez nich w drzwi wejściowe. 

Funkcjonariusze policji o zdarzeniu zakłócania mszy świętej w jednym z kościołów na Ursynowie poinformowani zostali w piątek około 18:15. Jak informuje asp. Iwona Kijowska na miejsce skierowano patrol interwencyjny, który po chwili zjawił się na terenie kościoła. Sprawcom jednak udało się oddalić z miejsca. 

Policjanci dzięki uzyskanym informacjom ustalili, że trzech mężczyzn weszło do kościoła podczas trwania nabożeństwa. Zachowywali się oni głośno i krzyczeli, co spowodowało, że obecne w kościele osoby zdecydowały wyprowadzić mężczyzn na zewnątrz. Agresywne zachowanie jednak nie zakończyło się, zaczęli oni bowiem uderzać w dni wejściowe. Przerwano trwające nabożeństwo, a chwile po 20:00 przyjęte zostało zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

W tym samym czasie zatrzymano pierwszego podejrzanego mężczyznę, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Warszawy. Trafił do aresztu policyjnego, mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych dwóch sprawców ursynowscy funkcjonariusze policji z wydziału kryminalnego zatrzymali następnego dnia. Sprawę przekazano pod nadzór prokuratury. 

Więcej wydarzeń z regionu w zakładce Kronika Policyjna.