Wyjątkowa wystawa pod ratuszem na Ursynowie 

Wyjątkowa wystawa pod ratuszem na Ursynowie 

W pobliżu ursynowskiego ratusza znajduję się wyjątkowa wystawa, przedstawiająca twórczość seniorów z Natolińskiego Ośrodka Kultury. Odwiedzając miejsce do 10 lutego, zapoznać się można w szczególności z historią, jak i poczuć atmosferę aktywności tej grupy społecznej. 

Dokładnie 10 lat temu w trwającym roku szkolnym 2013/2014 swoją działalność rozpoczęła Pracownia Malarstwa i Rysunku Natolińskiego Ośrodka Kultury S.M. Wyżyny. Powstała ona dzięki inicjatywie Wydziału Kultury Dzielnicy Ursynów oraz Piotra Jańca, pełniącego w tamtym czasie funkcję dyrektora Natolińskiego Ośrodka Kultury. 

Działalność natomiast rozkręciła poranna grupa plastyczna 50+. Podczas spotkań tworzono niemalże wszystko, co tylko można było nazwać sztuką. Podążając za panującą wtedy modą, powstawały dzieła zarówno w stylu decoupage, witraży, jak i wyjątkowe origami z serwetek. Moda ma jednak to do siebie, że szybko mija, a tradycyjny rysunek i malarstwo pozostało, stając się najważniejsze. Od wielu lat seniorzy są pod skrzydłami wybitnego malarza Krzysztofa Niemirka, który jest zarówno ich instruktorem, jak i kuratorem odbywającej się wystawy. 

Jak informuje ratusz, wystawę sfinansowano ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.