W czym pomoże Ci hydraulik z FachoweNaprawy?

W czym pomoże Ci hydraulik z FachoweNaprawy?

Awarie hydrauliczne najczęściej zdarzają się w najmniej przewidywalnych momentach. Z pewnością domyślasz się jak istotny jest w tym przypadku czas reakcji, oraz umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Przeczytaj poniższy artykuł, a wskażemy Ci jakie awarie hydrauliczne występują w miejszlkaniach najczęściej i jak możesz sobie z nimi poradzić!

Jakie awarie hydrauliczne występują najczęściej?

Wśród najczęściej występujących awarii hydraulicznych można wskazać:

  1. Zatkany odpływ. Prawdziwy klasyk wśród wszelkich awarii hydraulicznych. Toalety, umywalki, wanny, umywalki, prysznice i wiele innych systemów hydraulicznych może ulec zatkaniu w najmniej przewidywalnym momencie. Zatkana rura może, ale oczywiście nie musi – świadczyć o niewłaściwym użytkowaniu odpływu. Oprócz wrzucania do niej przedmiotów, źródłem problemu może być np. niewłaściwy kąt lub kierunek położenia rury, co powoduje brak swobodnego przepływu zanieczyszczeń w kanalizacji.
  2. Cieknący kran. Dla niektórych szum wody cieknącej z kranu jest czymś zupełnie nie do zniesienia, podczas gdy inni kompletnie nie zwracają na to większej uwagi. Jednak jedno jest pewne. Chociaż ten rodzaj awarii wydaje się nieszkodliwy, pozostawiony sam sobie może być dość kosztowny. Szacunkowe straty wody w ciągu jednego roku, tak na prawdę mogą sięgać nawet pięciu tysięcy litrów!
  3. Zapowietrzone kaloryfery. Ten problem jest szczególnie powszechny w starszych budynkach, w których zastosowano grzejniki żeliwne. Ich nowoczesne odpowiedniki wyposażone są we wbudowane otwory wentylacyjne, które wykonują całą pracę za nas. Niestety starsze modele nie posiadają takich opcji, dlatego konieczne jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego hydraulika. Zastanawiasz się kiedy mamy do czynienia z zapowietrzeniem kaloryfera? Bardzo łatwo można to sprawdzić przykładając rękę do do samego grzejnika. Jeśli jego druga strona jest chłodna lub zimna, ten problem na pewno wystąpił. Gromadząca się w dolnej części grzejnika woda utrudnia wymianę ciepła, co prowadzi do niedogrzewania pomieszczeń, gromadzenia się wilgoci i powstawania grzybów, a tym samym  dodatkowych kosztów dla nas.
  4. Pęknięta rura. Każda instalacja prędzej czy później zużywa się i może zawieść w najmniej przewidywalnym dla nas momencie. Pierwszymi objawami zablokowanej instalacji jest między innymi zmniejszona przepuszczalność. W najgorszym przypadku rura może pęknąć, a to już jest bardzo poważna wada. Pęknięta rura może spowodować bardzo poważne szkody – zalanie pomieszczeń lub ścian. Naprawienie takiego błędu jest zazwyczaj dość kosztowne. Często musimy wymienić rurę na dużym terenie. Konsekwencje są bardzo poważne, warto więc regularnie sprawdzać stan rur, aby zidentyfikować możliwe zagrożenia. Pomoże nam to uniknąć poważnych problemów w przyszłości.

Jak radzić sobie z awariami hydraulicznymi samodzielnie?

Zastanawiasz się, czy jesteś w stanie poradzić sobie z powyższymi awariami hydraulicznymi na własną rękę? Zdecydowanie najłatwiejszą kwestią będzie temat odpowietrzania kaloryferów.  W tym celu najpierw ustaw głowicę termostatu na zero, dzięki czemu zamkniesz dopływ wody do grzejnika. Umieść miskę na wlocie wody, a następnie ostrożnie odkręć śrubę odpowietrzającą za pomocą śrubokręta. Rób to, aż usłyszysz charakterystyczny syczący dźwięk i zobaczysz wypływającą wodę. Jeśli tak się stanie, zakręć śrubę i wytrzyj ewentualne krople wody z podłogi lub ścian.

W przypadku cieknącego kraju – najczęstszą przyczyną tego typu awarii jest nieszczelna uszczelka. Wtedy możesz to łatwo zmienić samodzielnie, pamiętając o zakręceniu kranu z wodą przed przystąpieniem do pracy. Podczas instalowania nowej uszczelki upewnij się, że jest ona równomiernie rozłożona. Inaczej wymiana tak na prawdę nic nam nie da. Zdarza się jednak, że przyczyna jest dużo bardziej skomplikowana i wtedy nie możemy obejść się bez interwencji dobrego fachowca – hydraulika. Podobnie sytuacja może wyglądać z innymi, trudniejszymi do naprawy awariami.

Dlaczego warto postawić na usługi profesjonalnego hydraulika?

W każdej skomplikowanej sytuacji z pewnością pomoże nam profesjonalny hydraulik. Oczywiście pomoc fachowca dotyczy każdego rodzaju zleceń, nie tylko tych najtrudniejszych. Możemy zlecić hydraulikowi naprawę awarii hydraulicznej w dowolnym zakresie, na przykład kiedy nie mamy czasu na to, aby zająć się nią osobiście. Decydując się na usługę fachowca, zyskujemy gwarancje wykonania profesjonalnej naprawy. Tym samym powstały problem nie odnowi się za kolejnych kilka tygodni bądź miesięcy.

Hydraulik w firmie FachoweNaprawy wyróżnia się na tle konkurencji całodobowym pogotowiem hydraulicznym. Co to oznacza w praktyce? Cóż, są pewne sytuacje, w których nie ma czasu do stracenia i trzeba działać już teraz, jak najszybciej. Jeśli więc nasz kaloryfer, rura czy inna awaria wystąpi w środku nocy, nie musimy czekać do rana i bezradnie przyglądać się zniszczeniom spowodowanym przez wodę, które mogą być fatalne i kosztowne w skutkach. Wystarczy, że zadzwonisz, a fachowiec przyjedzie jak najszybciej, zlokalizuje problem i skutecznie go usunie.

Co należy zrobić przed przybyciem hydraulika?

Niektóre awarie instalacji hydraulicznej koniecznie wymagają natychmiastowego działania. Przykładem jest cieknąca rura, która grozi zalaniem mieszkania i zniszczeniem budynku. W takim przypadku nie warto tracić czasu. Natychmiastowo po wezwaniu hydraulika należy przystąpić do działania. Do czasu przybycia fachowca trzeba ustalić, gdzie znajduje się główny zawór wody, natychmiast zamknąć zawór, który odcina dopływ wody do budynku i zapobiega dalszym wyciekom. W sytuacji dużego wycieku odciąć zasilanie prądu, jest to konieczne zwłaszcza w przypadku nieszczelności w okolicy gniazdka i przewodów elektrycznych. Przed przyjazdem hydraulika można rozpocząć zbieranie nadmiaru wody, używając do tego ręczników, pościeli i mopów do pochłaniania wilgoci w mieszkaniu. Szybkie działanie może znacznie zmniejszyć szkody spowodowane przez pękniętą rurę. Jest to szczególnie ważne w budynkach wielokondygnacyjnych, gdzie istnieje ryzyko zalania sąsiedniego mieszkania.

Postaw na profesjonalistę w swoim fachu, a zyskasz gwarancje naprawy wszelkich awarii w szybki i skuteczny sposób. Koniecznie sprawdź pełną ofertę na stronie fachowenaprawy.pl

FachoweNaprawy
Zadzwoń, tel.: 537-689-689

Kontakt