Ursynów będzie miał swój hymn?

Ursynów będzie miał swój hymn?

Ursynów w roku 2022 obchodzi podwójny jubileusz związany z 45-leciem Ursynowa oraz 200 rocznicą zakupu ziem przez Juliana Ursyna Niemcewicza. Z tej okazji radna Koalicji Obywatelskiej Olga Górna zwróciła się z oficjalną prośbą do władz, o stworzenie hymnu Ursynowa. 

Dzielnica Warszawy posiada już swoje barwy (ciemnoniebieski, żółty i niebieski) tworzące flagę Ursynowa, oraz herb przedstawiający bramę zamkową z niedźwiedziem-patronem terenów. Jak podkreśla Radna Olga Górna-brakuję tylko hymnu. Pomysł, który został przedstawiony, ma pobudzić kreatywną społeczność do wspólnego działania, dlatego też organizowany pod postacią konkursu. Mieszkańcy Ursynowa wykazali się już wspólną inicjatywą i pokładami swojej pomysłowości podczas ogłoszenia konkursu związanego z Ursynowskim Centrum Kultury, które po rozstrzygnięciu uzyskało nazwę „Alternatywy”.

Zaproszenie mieszkańców do świętowania jubileuszu Ursynowa, to okazja do wspólnego zaangażowania w ważnych dla mieszkańców chwilach. Rocznicę upamiętniono już w sposób nagrania filmiku przedstawiającego pierwsze przekazanie kluczy do mieszkań na Ursynowie. Zaplanowano również w tym roku wydarzenie, znane jako „Dni Ursynowa”. Pomysłodawczyni Radna Olga Górna skierowała swoją prośbę do Burmistrza Roberta Kempy, o stworzenie rocznicowego utworu. Władze dzielnicy, są jak najbardziej  przychylni przedstawionemu pomysłowi.  Radna wspomina także, że chętnie sama się zaangażuję w realizację działań związanych z organizacją.

Utwory o swoich dzielnicach posiadają również inne dzielnice Warszawy, takie jak oficjalny hymn Grochowa oraz sentymentalne utwory Mokotowa i Żoliborza.