Zmiany w systemie parkowania przed Urzędem Dzielnicy Ursynów w Warszawie

Zmiany w systemie parkowania przed Urzędem Dzielnicy Ursynów w Warszawie

Okres, kiedy można było zostawić samochód bez jakichkolwiek opłat na terenie parkingu przed Urzędem Dzielnicy Ursynów w Warszawie, dobiega końca. Automobiliści, którzy zdecydują się na pozostawienie swojego pojazdu w tym miejscu na okres dłuższy niż trzy godziny, będą zobowiązani do uiszczenia stosownej opłaty. Plany związane z wprowadzeniem takiego rozwiązania zaczęły pojawiać się już rok wstecz.

Według wstępnych założeń, opłaty mają zacząć obowiązywać od 1 września bieżącego roku.

Po co taka zmiana? Wielokrotnie ludzie przybywający do urzędu na Ursynowie narzekali na brak wolnych miejsc parkingowych. Wskaźnik ten sugerował, że miejsca te są często zajmowane przez osoby przybywające spoza miasta i korzystające z metra na Ursynowie.

W świetle tych informacji, urząd podjął decyzje o przeprowadzeniu odpowiednich analiz oraz oszacowaniu kosztów takiej inwestycji. Finalnie postanowiono przystąpić do ogłoszenia przetargu na dostosowanie parkingu do nowego systemu opłat.

Opłat za parkowanie będą zobowiązani uiścić wszyscy kierowcy, którzy planują pozostawić samochód na tym parkingu dłużej niż trzy godziny w czasie pracy urzędu, czyli w godzinach między 7:30 a 16:30. Poza tymi godzinami, a także w weekendy, parking będzie dostępny dla wszystkich bez żadnych opłat.

Ursynowski urząd planuje wprowadzić taryfikator opłat zbliżony do strefy śródmiejskiej – pierwsza godzina ponad limit kosztować będzie 4,50 zł, druga 5,40 zł, trzecia 6,40 zł, a za czwartą i każdą kolejną kierowcy zapłacą po 4,50 zł.