Ośrodek dla uchodźców przeniesiony

Ośrodek dla uchodźców przeniesiony

10 sierpnia zakończył swoją działalność ośrodek dla uchodźców, znajdujący się w Arenie Ursynów. Hala od tej pory będzie funkcjonowała w swojej standardowej działalności. Od marca tego roku swoje schronienie i wsparcie mieszkańców znalazło w miejscu tysiące osób przybywających z Ukrainy 

Ponad 6 tysięcy osób od początku wybuchu wojny na Ukrainie, znalazło swoje schronienie w Arenie Ursynów. Placówka funkcjonowała przez pół roku, a zakończyła swoją działalność z dniem 10 sierpnia. Ursynowska hala dla krótkoterminowego pobytu uchodźców z Ukrainy, przeniesiona zostanie jednak do Zielonego Ursynowa na ulicę 6 sierpnia – Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. 

Wielka pomoc mieszkańców na ratunek uchodźcom 

Po ogłoszeniu wojny na Ukrainie na początku marca zaczął funkcjonować ośrodek dla uchodźców. Pozwoliło to zapewnić krótkoterminowe schronienie dla osób, które uciekały do Warszawy przed wojną. Hala przy ulicy Pileckiego była także często przystankiem przed dalszą podróżą do miejsca docelowego. Niewątpliwie również mieszkańcy otoczyli przybywających niezwykłą życzliwością oraz ofiarnością. Na Ursynowie organizowano zbiórki, których efekt zaskoczył wszystkich.  Ponadto otoczyli opieką osoby przebywające na hali Arenie Ursynów. Codziennie sprawdzali zapotrzebowanie na produkty żywnościowe, czy ubrania. 

Zakończenie działalności ośrodka dla uchodźców

Od 10 sierpnia zauważyć można, że wolontariusze, którzy przebywali na co dzień w miejscu, wyprowadzają się z Areny. Z początkiem września zapowiedziano także, że miejsce funkcjonować będzie w tradycyjnej działalności sportowej. W połowie sierpnia, ze swoimi treningami powrócili w miejscu również siatkarze. Przybywający z Ukrainy uchodźcy, nie zostaną jednak bez pomocy, ponieważ miejsce zostanie przeniesione do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej na Zielonym Ursynowie.