W weekend nieprzejezdne skrzyżowanie ulic Rosoła i Gandhi

W weekend nieprzejezdne skrzyżowanie ulic Rosoła i Gandhi

Zaplanowano ostatni etap przebudowy ulic Rosoła i Gandhi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Z powodu układania nowego asfaltu, skrzyżowanie ulic będzie nieprzejezdne w dniach 3–5 czerwca. Dla kierowców wyznaczono objazdy. 

Rozpoczęty w marcu pierwszy etap prac obejmował przede wszystkim przebudowę kanalizacji deszczowej, sygnalizacji oraz oświetlenia. Ponadto wykonano do tego czasu poszerzenie ulicy Rosoła i Gandhi. Prace obejmowały również  korektę chodnika i ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu tych ulic. 

Jak podaje GDDKiA, głównym założeniem zaplanowanych działań jest uporządkowanie układu komunikacyjnego nad tunelem POW na Ursynowie, w związku z połączeniem ulic miejskich z trasą szybkiego ruchu na S2. Skrzyżowanie pełnić będzie także funkcję objazdu tunelu, w razie jego zamknięcia z powodu ewentualnej awarii. 

Prace na skrzyżowaniu dobiegają końcowi, od piątku 3 czerwca od godziny 22 do poniedziałku przeprowadzone zostanie frezowanie asfaltu oraz ułożenie nowej warstwy ścieralnej. Do centrum będzie można przejechać ulicą Rosoła, jednak tylko jednym pasem, oraz od ulicy Nugat, skręcając w prawo. Sygnalizacja na skrzyżowaniu również zostanie wyłączona, a piesi będą mogli się poruszać połówkami przejść. 

W związku z pracami zaplanowano objazdy, obejmujące również autobusy, które będą jeździć na zmienionych trasach. Utrudnienia można przejechać ulicami al. KEN, Płaskowickiej oraz Cieszyńskiego.